HIGHLIGHTS
Weight
11.2 kg
Frame
OCLV Mountain Carbon
Wheels
29"
Tax included. Shipping calculated at checkout.
| Brand | Trek |
|---|---|
| Model | Top Fuel 9.9 XTR |
| Year | 2025 |
| Type | Mountain Bike |
| Country of Origin | USA |
| Condition | New |
| Warranty | Lifetime frame |
| Frame Material | OCLV Mountain Carbon |
|---|---|
| Front Suspension | RockShox SID Ultimate 120mm |
| Rear Suspension | RockShox SIDLuxe Ultimate 115mm |
| Tires | Bontrager Sainte-Anne XR 29x2.4 |
| Front Brake | Shimano XTR M9120 hydraulic 180mm |
|---|---|
| Rear Brake | Shimano XTR M9120 hydraulic 180mm |
| Wheel Size | 29" |
|---|---|
| Weight | 11.2 kg |