DETAILED SPECIFICATIONS
| Brand | SE Bikes |
|---|---|
| Model | Lil Ripper 20" |
| Year | 2025 |
| Type | BMX Kid |
| Country of Origin | USA |
| Condition | New |
| Warranty | Lifetime frame |
| Colors Available | Lime, Hot Pink, Camo |
|---|---|
| Seat Height | 660 mm |
| Wheel Size | 20" |
| Lighting | None |
| Frame Material | 6061 Aluminum Looptail |
|---|---|
| Front Suspension | Cr-Mo Rigid |
| Rear Suspension | Rigid |
| Tires | 20 x 2.0" |
| Front Brake | Mini V-Brake |
|---|---|
| Rear Brake | Mini V-Brake |
| ABS | None |
| Regenerative Braking | None |
| Weight | 10.0 kg |
|---|
