HIGHLIGHTS
0-100 km/h
3.5 s
Top Speed
250 km/h
Horsepower
125 HP
Tax included. Shipping calculated at checkout.
| Brand | Kawasaki |
|---|---|
| Model | Z900 SE |
| Year | 2025 |
| Type | Naked Motorbike |
| Country of Origin | Japan |
| Condition | New |
| Warranty | 2 years |
| Top Speed | 250 km/h |
|---|---|
| Horsepower | 125 HP |
| Torque | 98 Nm |
| 0-100 km/h | 3.5 s |
| Colors Available | Lime Green/Ebony, Pearl Robotic White |
|---|---|
| Seat Height | 820 mm |
| Wheel Size | 17" |
| Lighting | LED |
| Frame Material | Trellis steel |
|---|---|
| Front Suspension | Showa SFF-BP 41mm USD |
| Rear Suspension | Öhlins S46 monoshock |
| Tires | Dunlop Sportmax Q5A |
| Front Brake | Brembo M4.32 dual 300mm |
|---|---|
| Rear Brake | 250mm single disc |
| ABS | ABS |
| Regenerative Braking | None |
| Length | 2070 mm |
|---|---|
| Width | 825 mm |
| Height | 1080 mm |
| Wheelbase | 1450 mm |
| Ground Clearance | 145 mm |
| Weight | 213 kg |